Bagażnik na narty na dach

Wyjeżdżając w góry, możemy się zastanawiać jak zabrać ze sobą narty, które nie mieszczą się w samochodzie. Bardzo dobrym rozwiązaniem może się okazać umieszczenie ich na dachu auta w odpowiednio zainstalowanym bagażniku. Gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, przede wszystkim należy wyposażyć pojazd we właściwy rodzaj belek oraz dobrać akcesoria, które są dedykowane dla modelu samochodu, który posiadamy.

Komfort i bezpieczeństwo

Przy dysponowaniu większym budżetem warto zdecydować się na opływowe belki z aluminium, które można łatwo zamontować na dachu. Zazwyczaj posiadają one zabezpieczenia przeciwkradzieżowe. Przełoży się to nie tylko na komfort, ale też bezpieczeństwo podczas wyjazdu w góry. Bagażnik na narty na dach powinien być dobrej jakości, musi posiadać odpowiednie parametry i odznaczać się dobrą marką.

Bagażnik typu box

Przy wyborze bagażnika warto zapoznać się z ofertą typu box. Ten rodzaj zwany popularnie „trumną” okaże się niezwykle przydatny, gdy zamierzamy jechać w góry większą grupą i trzeba zapakować kilka par nart. Bagażnik na narty na dach typu box pomoże też zapakować pozostały sprzęt, który będzie używany na stoku wraz z deskami. Chodzi o kijki, gogle czy kaski. Decydując się na umieszczenie sprzętu, w tego typu kufrze należy pamiętać o dobrym mocowaniu. Chodzi nie tylko o nasze bezpieczeństwo, ale też o spokojną jazdę innych użytkowników drogi. Jeśli bagażnik jest dobrze zamocowany, będzie miało to wpływ na komfort jazdy. Przy niewłaściwym mocowaniu atmosferę będzie psuł duży hałas, co może dekoncentrować kierowcę i zepsuć humor pozostałym uczestnikom podróży.