Czy warto robić dekorację ścienną z kamieni?

Jako trend w aranżacji wnętrz, dekoracja ścian z kamienia cieszy się od kilku lat rosnącą popularnością. Niestety, nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, czy warto to robić. Odpowiedź zależy od rodzaju i zakresu projektu, a także od Twoich oczekiwań co do wyniku.

 

Dekoracja ścian z kamienia to proces, który można przeprowadzić na różne sposoby i z różną ilością wydanych pieniędzy. Może to być prosty touch-up, aby dać w swój salon lub łazienkę nowy wygląd, lub może obejmować całkowitą renowację i restrukturyzację. Z tego powodu nie można powiedzieć, czy „warto” zrobić w ogóle – to zależy od tego, ile jesteś gotów wydać i co chcesz z projektu.

 

Prace związane z dekoracją ścian kamiennych zazwyczaj dzielą się na trzy kategorie: naprawy, konserwacja i renowacja. Naprawy są tym, co ludzie myślą, kiedy wyobrażają sobie dekorację kamiennej ściany: pęknięcia naprawione fugą lub zaprawą, małe dziury załatane wypełniaczem, uszkodzone płytki zastąpione, małe żetony resurfaced, itp. Konserwacja obejmuje drobne prace konserwacyjne – malowanie lub specjalne uszczelniacze – aby utrzymać kamień przed zniszczeniem w czasie, bez żadnych większych prac budowlanych. Renowacja to najdroższa kategoria: obejmuje odbudowę ścian od podstaw lub nawet wyburzenie ścian. Więcej artykułów na temat wnętrz znajdziesz na stronie https://dladomatora.pl/ .