Dlaczego warto dbać o cerę podczas upałów?

Ponieważ słońce sprawia, że Twoja skóra staje się sucha, pomarszczona i – jeśli nie jesteś ostrożna – blada. Promienie słoneczne są najsilniejsze latem, dlatego tak ważne jest, by dbać o swoją cerę właśnie wtedy. Aby mieć pewność, że będziesz wyglądać świeżo i pięknie przez całe lato i jesień, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak dbać o swoją skórę:

 

Tone down the tan. Lato to świetny czas na opalanie. Jeśli jednak chcesz zachować zdrowy i żywy wygląd skóry przez cały sezon, nie pozwól sobie na zbyt ciemną opaleniznę. Aby uniknąć trwałej opalenizny, która w zimie zmieni się w brzydki pomarańczowy kolor, zadbaj o dobrą bazową opaleniznę jeszcze przed rozpoczęciem lata. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie tego procesu jest pójście na plażę lub uzyskanie sztucznej opalenizny w salonie, zanim spędzisz zbyt wiele czasu na zewnątrz.

 

Jeśli już się opaliłeś lub poparzyłeś wcześniej w tym sezonie, postaraj się nie dopuścić do przyciemnienia skóry, ponieważ dni stają się coraz bardziej gorące pod koniec lata. Pamiętaj, aby przykryć się ubraniem i filtrem przeciwsłonecznym, gdy wychodzisz w godzinach południowych, kiedy słońce jest najsilniejsze. I ponownie, pamiętaj o ponownym nałożeniu kremu z filtrem co kilka godzin, gdy przebywasz na słońcu przez dłuższy czas.

Zobacz więcej: detaille.pl