Franczyza nieruchomości czy własna marka?

Źródło: https://wgn.pl/

Zdecydować się na franczyzę nieruchomości czy podjąć się samodzielnych działań?

Franczyza nieruchomości jest rozwiązaniem zyskującym na popularności i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż okazuje się skutecznym modelem działania w tym segmencie. Przede wszystkim pozwala przekroczyć pewne bariery wejścia. Entuzjaści osiągnięcia czegoś indywidualnie wskazują z kolei na chęć budowania własnej marki i posiadania pełnej swobody. Wybierając odpowiedni podmiot do współpracy, wcale nie trzeba się skazać na zupełną podległość, a można na tym wiele zyskać.

Korzyści płynące z tego modelu biznesowego

Taka forma działania jest bardzo ceniona, gdyż wiąże się z dużymi ułatwieniami. Franczyzodawca zapewnia wiele narzędzi, których uzyskanie samemu wymaga sporego nakładu finansów, ale przede wszystkim czasu. Jest to swego rodzaju droga na skróty, która nie zabiera jednak żadnych ważnych doświadczeń, a raczej odciąża osobę chcącą się podjąć takiego działania z wielu uciążliwych formalności. W tym modelu przedsiębiorca otrzymuje gotowe w zasadzie know-how oraz wsparcie na niemal każdym etapie przygotowań, a potem rozwijania działalności.

Co z własną marką?

Oczywiście swoje argumenty mają też zwolennicy posiadania własnego biura. Głównie przemawia do nich to, że robią coś w celu budowy własnej marki. Zachowują wtedy pełną autonomię, lecz w zamian za to przejmują na siebie całe ryzyko i muszą od zera budować nie tylko infrastrukturę, ale i zaplecze prawne czy marketingowe.