Jak często należy myć okna?

Myć czy nie myć? Odpowiedź na pytanie, czy twoje okna powinny być czyszczone, zależy w dużej mierze od tego, gdzie mieszkasz. Jeśli mieszkasz w słonecznej lub nadmorskiej okolicy, prawdopodobnie będziesz chciał, aby okna były myte raz lub dwa razy w roku; jeśli jesteś w pochmurnym, śnieżnym klimacie, mogą wymagać czyszczenia co sześć miesięcy.

 

W rzeczywistości lokalizacja domu jest jednym z największych czynników decydujących o tym, jak często należy myć okna. Jeśli Twój dom znajduje się na obszarze z dużą ilością drzew i krzewów, które blokują dostęp światła słonecznego do szyb okiennych, to kurz i brud będą miały mniejsze szanse na gromadzenie się w czasie. Podobnie, jeśli mieszkasz w mieście, gdzie jest dużo smogu i mało opadów, to prawdopodobnie szyby okienne pozostaną stosunkowo wolne od brudu i będą wymagały rzadkiego czyszczenia. Z drugiej strony, domy z dużą ilością światła słonecznego będą prawdopodobnie wymagały częstszego mycia okien, aby utrzymać je wolne od smug i mętnych plam spowodowanych przez pleśń.

 

Eksperci z Lowe’s zalecają mycie okien średnio co najmniej raz w roku – choć zależy to od miejsca zamieszkania. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://singlezone.pl/ .