Jak się mniej stresować przed rozmową rekrutacyjną?

Stres to częsty efekt uboczny rozmów o pracę, a w szczególności rozmów rekrutacyjnych. Są to rozmowy, które trzeba mieć, aby dostać pracę w ogóle, więc to naturalne, aby czuć presję. Jednak jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić ten stres jest pójście do niego z planem. Oto nasze wskazówki, jak to zrobić:

 

  1. Dowiedz się wszystkiego, co możliwe o firmie i stanowisku. Jeśli nie udało Ci się znaleźć żadnych informacji na LinkedIn lub w innym miejscu, istnieje duża szansa, że nie będą sobie zawracać głowy tym, abyś poczuł się mile widziany, więc warto zrobić mały wstępny research. Sprawdź ich deklarację misji i obecność w mediach społecznościowych, i spróbuj zorientować się, jak dobrze pasują do twoich własnych wartości i czego szukasz na nowym stanowisku.

 

  1. Przygotuj wszystkie niezbędne materiały z wyprzedzeniem. Oznacza to uporządkowanie swojego CV, uzyskanie oficjalnych transkryptów z college’u lub uniwersytetu, zebranie referencji od poprzednich pracodawców, przygotowanie odpowiedzi na typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a także przygotowanie się do wszelkich testów technicznych, takich jak kodowanie lub ćwiczenia z pisania – jeśli wiesz, że będzie jeden przed rzeczywistym dniem rozmowy, poświęć czas teraz, aby wyszczotkować swoje umiejętności. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://talkword.pl/ .