Jakie buty wybrać na lato?

Lato to sezon na chodzenie z odkrytymi stopami, ale nie wszystkie buty są przystosowane do upałów. Oto jak wybrać najlepsze buty na lato. Na stronie bellaplace.pl znajdziesz wiele innych ciekawych porad modowych i urodowych. 

Buty na lato

Należy zastanowić się, jakie czynności będziemy wykonywać w tych butach. Jeśli będą one tylko siedzieć na stopach, to być może płaskie sandały będą w porządku – ale jeśli zamierzasz chodzić po górach lub biegać na zewnątrz przez cały dzień, to może lepiej kupić coś z większym wsparciem i wyściółką pod stopami. Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to polecamy zapoznanie się z portalem wyjatkowystyl.pl

Trwałość

Lato jest zazwyczaj suche i słoneczne, ale może być też wilgotne i wietrzne. Słońce może powodować przedwczesne wysychanie i pękanie skórzanych butów; błoto może przesiąkać przez buty z płótna; deszcz może uniemożliwić wysuszenie trampek bez ich trwałego uszkodzenia. Potrzebujesz czegoś, co wytrzyma każdą pogodę (bez rezygnacji z wygody).

Komfort

Będziesz je nosić przez cały dzień, więc powinny być dobrze dopasowane i przyjemne w dotyku. Powinny też być oddychające. Nadeszło lato, a wraz z nim sandały, japonki i letnie buty. 

Buty letnie: Podstawy

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest wzięcie pod uwagę swoich stóp. Nawet jeśli uwielbiasz nosić szpilki przez cały rok, nadejdzie czas, kiedy będziesz chciała założyć coś nieco wygodniejszego. Zamiast więc wybierać parę sandałów lub klapek, które nie mają żadnego wsparcia ani amortyzacji, dlaczego nie zdecydować się na coś, co dobrze leży na stopach?