Jakie parametry są istotne przy wyborze okien?

Okna Wrocław odpowiednio dobrane zapewniają w domu optymalną ciszę, temperaturę oraz także bezpieczeństwo. Znajomość kilku parametrów podstawowych, określających właściwości okiennej stolarki, pomoże nam w dokonaniu odpowiedniego zakupu. Przy podejmowaniu danej decyzji warto uwzględnić także lokalizacją naszego mieszkania lub domu. Dzięki temu dopasujemy idealnie okna Wrocław do swoich własnych potrzeb.

Parametr podstawowy, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie, to sam współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw. Im jest niższa jego wartość, tym lepiej. Świadczy to o bardzo wysokiej termoizolacyjności. Oznacza to, że w chłodne dni mniej ciepła będzie nam uciekało z domu, czy też mieszkania. Takie okna nam pomogą utrzymać temperaturę optymalną we wnętrzach, a później ograniczyć wydatki na ogrzewanie. Musimy pamiętać o tym, aby zawsze się kierować parametrem Uw oferowanego okna przez sprzedawcę, a nie tylko współczynnikiem Ug, który określa przenikalność termiczną szyby.

Okna zapewnić powinny ochronę przed powiewami niekontrolowanymi, które mogą być przyczyną sporych strat energii. Poziom szczelności określa sam parametr przepuszczalności powietrze, wyrażany poprzez klasy oznaczone od jeden do cztery. W jednorodzinnych domach oraz mieszkaniach poleca się montowanie okien oraz tarasowych drzwi w możliwie najwyższej, czwartej klasie przepuszczalności powietrza. Na pewno poradzimy sobie z wyborem okien wręcz idealnych dla nas i naszego domu/mieszkania.