Kręcone włosy – lepiej mieć długie czy krótkie?

Kręcone włosy mogą być błogosławieństwem i przekleństwem. Z jednej strony, są miękkie i naturalne. Z drugiej strony mogą być niesforne i trudne do opanowania. Mając to na uwadze, możesz się zastanawiać, czy lepiej mieć krótkie czy długie kręcone włosy.

 

Krótkie włosy łatwo jest ułożyć przy pomocy produktów takich jak pianka czy żel. Podobnie jest z prostymi włosami, które można stylizować za pomocą pianki i żelu. Istnieją jednak pewne istotne różnice między krótkimi włosami kręconymi a prostymi. Ponieważ masz mniejszą objętość niż w przypadku długich kręconych włosów, produkty do stylizacji będą dłużej utrzymywać włosy w miejscu. Jeżeli chodzi o możliwości stylizacji krótkich kręconych włosów, nie masz zbyt wiele miejsca na kreatywność – najczęstsze fryzury to wariacje na temat „kucyka” lub „warkocza”. Aby uniknąć puszenia się włosów u nasady, gdy już uda Ci się ułożyć loki, musisz użyć dużej ilości produktu. W przeciwnym razie, Twoje loki zapadną się pod ciężarem własnej grawitacji.

 

Dłuższe kręcone włosy mają większy potencjał kreatywności. W zależności od tego, jak grube są Twoje włosy, można je nosić na wiele sposobów, które pomogą Ci wyeksponować Twój wzrost i sprawią, że staniesz się bardziej atrakcyjna. Więcej artykułów na temat fryzur znajdziesz na stronie https://diysy.pl/ .