LOGO! KTP400

Źródło: https://magsteron.pl/

LOGO! KTP400 to unikalne połączenie sterownika logicznego z panelem operatorskim firmy Siemens. Podłączenie HMI do PLC może znacząco zwiększyć jego podstawowe funkcjonalności, a także w dużym stopniu ułatwić obsługę. Oba te urządzenia są wykorzystywane na szeroką skalę w programowaniu układów automatyki, dlatego nabycie ich w jednym zestawie startowym dostępnym w Magsteronie może się okazać wyjątkowo opłacalną inwestycją.

LOGO! KTP400 – jakie są zalety takiego połączenia?

LOGO! KTP400 to rozwiązanie godne polecenia, zwłaszcza gdy standardowa liczba dostępnych wejść i wyjść cyfrowych oraz analogowych sterownika PLC okazuje się zbyt ograniczona. Podłączenie panelu KTP400 pozwala na optymalne wykorzystanie możliwości przekaźnika programowalnego Siemens. Zaoszczędzone wejścia i wyjścia mogą posłużyć do podłączenia większej liczby czujników, styczników lub innych urządzeń.

Oszczędność wejść i wyjść

Bardzo duża część wejść sterownika LOGO! służy do podłączania przełączników i przycisków, przeznaczonych do bezpośredniego sterowania maszyną. Wyjścia z kolei wykorzystywane są do podłączania lampek, które sygnalizują stan pracy maszyny. Zastosowanie panelu operatorskiego KTP400 razem ze sterownikiem sprawia, że przyciski sterujące i lampki sygnalizujące mogą być łatwo przeniesione na ekran wizualizacji. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie kilku wejść i wyjść dostępnych w PLC, których dostępność często okazuje się niezbędna w bardziej rozbudowanych układach.

Zadawanie, odczytywanie i monitorowanie parametrów

Zestawienie panelu KTP400 ze sterownikiem logicznym Siemens pozwala na zadawanie i odczytywanie wielu istotnych parametrów, takich jak liczba cykli lub czas poszczególnych bloków funkcyjnych danego programu. Do przydatnych funkcji należy również opcja dodawania wykresów do wizualizacji, a tym samym monitorowania wartości wybranego parametru w funkcji czasu. W połączeniu ze sterownikiem LOGO! panel operatorski Siemens daje też możliwość generowania wykresów wartości parametrów poszczególnych bloków programowych oraz ich akwizycję na podłączonej do HMI pamięci USB. Obecność tej funkcji pozwala na tworzenie programów, które analizują wydajność linii produkcyjnych przy bardzo niskich kosztach.