Nożyce do żywopłotu gardena

Nożyce ręczne służą do pojedynczego przycinania roślin. Z ich pomocą błyskawicznie zmniejszysz jedne gałęzie oraz pędy czy zrobisz dokładne zmiany. Gdyż obsługa sekatora potrzebuje dużego wkładu siły, urządzenie nie sprawdzi się podczas cięcia oraz formowania wielkich żywopłotów. Z tymże działaniem niewątpliwie lepiej poradzą sobie narzędzia mechaniczne. Elektryczne nożyce do żywopłotu to najtańszy oraz nierzadko dobierany typ nożyc mechanicznych.

Składniki wymienne oraz napęd silnikowy

Wybrane narzędzia mogą mieć składniki zamienne (np. noże lub ostrza). Wykorzystuje się je zarówno do żywopłotów, jak również ciężko dostępnych miejsc na trawniku. Na rynku dostępne są też nożyce do żywopłotu Gardena, jakie służą do częstego wycinania wielkich, parkowych żywopłotów. Napędzane są z zasady napędem spalinowym, elektrycznym czy akumulatorowym o ogromnej mocy. Ich przestrzeń robocza jest niewątpliwie większa od tradycyjnych nożyc. Zaczep nożyc winien być praktyczny, by w całości zaspokajał realną konieczność bezpiecznego wykorzystywania.

Jakie ręczne nożyce do żywopłotu oraz tui są najdoskonalsze?

Ręczne nożyce do żywopłotu Gardena sprawdzają się w mniejszych ogrodach oraz kiedy roślin do cięcia nie ma wiele. Można rozłożyć je na dwa rodzaje: z prostym ostrzem i z ostrzem o falistym brzegu. Pierwsze nadają się do cięcia formującego oraz korekcyjnego młodych, delikatnych pędów (m.in. u bukszpanu). Muszą być odpowiednio naostrzone, w innym przypadku kaleczą rośliny. Noże z pofałdowanym ostrzem stosuje się do cięcia twardych organów, np. pędów świerków oraz tui. Ich minusem jest dłuższe oraz cięższe ostrzenie. Nożyczki powinny działać dobrze, śruba nie może być za bardzo dokręcona.