Jak zwiększyć ilość zielonych warzyw w swojej diecie?

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, twoja dieta prawdopodobnie składa się z większej ilości jedzenia na wynos, przetworzonego i fast foodów niż powinna. Można to przypisać kilku przyczynom: 1) nasze ruchliwe style życia nie nadają się do przygotowania i spożywania zdrowych posiłków 2) żywność wygodna jest często łatwiejsza i tańsza w przygotowaniu niż zdrowe alternatywy 3) nasze kubki smakowe zostały uwarunkowane, aby pożądać cukru i tłuszczu w wyniku wszystkich powyższych.

Założę się, że większość z was czytających to ma trudny czas jedzenia wszystkich warzyw, które powinniście dostać każdego dnia. I wiem, że niektórzy z was mieszkają ze współlokatorami lub znaczącymi osobami, które odmawiają jedzenia czegokolwiek zielonego – bez względu na to, jak bardzo się staracie.

Rozwiązanie? Gotuj dla jednego!

Jeśli mieszkasz sam, skorzystaj z faktu, że nie musisz się martwić o czyjeś wybredne preferencje. Śmiało gotuj swoje warzywa, aż będą wystarczająco miękkie dla niemowląt – nikt nie będzie narzekał! A jeśli naprawdę nie lubisz marchewek lub brokułów, gotuj je osobno lub wyrzuć, gdy nikt nie patrzy.

Jeśli mieszkasz z kimś, kto nie podziela twojego uznania dla zdrowego odżywiania, spróbuj zasadzić kilka ziół na parapecie lub balkonie. Więcej artykułów na temat zdrowego odżywiania znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/ .