Ozdoby ścienne w salonie

Wszystkie ozdoby ścienne do salonu mogą być używane do stworzenia punktu centralnego w pokoju, ale wszystkie służą bardzo różnym celom i mogą być używane oddzielnie lub w połączeniu.

 

Lustra są świetne do tworzenia iluzji przestrzeni. Na przykład, jeśli masz mały salon z tylko jednym oknem, umieść lustro przy przeciwległej ścianie, aby stworzyć wygląd innego okna. Działa to również dobrze w przypadku łazienek, gdzie lustra sprawiają, że pokoje wydają się znacznie większe bez zwiększania ich rozmiarów.

 

Obrazy są skutecznym sposobem na dodanie koloru i tekstury do ścian, zwłaszcza jeśli reszta pokoju składa się z neutralnych kolorów. Pamiętaj, że obrazy nie powinny być umieszczone bezpośrednio naprzeciwko siebie – jeśli to zrobisz, będzie rozpraszać uwagę od każdego obrazu, zwracając uwagę na ich różnice, a nie podobieństwa. Jeśli wieszasz dwa obrazy obok siebie, upewnij się, że są one na tyle kontrastowe, że wyróżniają się same. Obrazy są również najlepsze, gdy są zawieszone tak, że istnieje równa ilość pustej przestrzeni z każdej strony – nigdy nie powinny dotykać podłogi lub stołu lub być stłoczone w rogu.

 

Dekoracje ścienne w stylu murali, takie jak gobeliny i obramowania z tkanin, mogą być używane w każdej przestrzeni. Więcej artykułów na temat wnętrz znajdziesz na stronie https://slowdom.pl/ .