Czym są nutrikosmetyki?

Nutrikosmetyki to kosmetyki, które zawierają składniki odżywcze. Dziś trudno znaleźć makijaż bez witamin, krem odchudzający bez środków hamujących apetyt czy szampon bez silikonu. Zasady marketingu wymagają tworzenia produktów, które zaspokoją potrzeby każdego konsumenta.

 

Jesteś zmęczona swoją skórą? To kup krem przeciwstarzeniowy z witaminą C i ceramidami! Chcesz wyglądać młodziej? Powinnaś stosować esencję nawilżającą wzbogaconą o kwas hialuronowy! Twoje włosy łatwo się łamią? Kup odżywczy szampon z olejkiem arganowym!

 

Aby zrozumieć, dlaczego konsumenci są bombardowani takimi ofertami, musimy spojrzeć za kulisy powstawania kosmetyków. Kosmetyki nie są regulowane przez prawo. Oznacza to, że każda firma może wygłosić dowolne twierdzenie na temat swojego produktu, o ile jego przeznaczenie nie jest medyczne lub terapeutyczne. Zgodnie z prawem, kosmetyki powinny być używane tylko w celach upiększających i nie powinny zmieniać naturalnego wyglądu.

 

Większość ludzi nie bierze jednak pod uwagę tych zasad przy wyborze kosmetyków. Głównym celem jest to, aby wyglądali lepiej i atrakcyjniej. Sporo osób postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zaczyna wprowadzać własne modyfikacje do zwykłych produktów kosmetycznych. Więcej artykułów o modzie znajdziesz na stronie https://minimish.pl/ .