Jak posiadanie zwierzęcia domowego wpływa na nasze samopoczucie?

Jak posiadanie zwierzęcia wpływa na nasze samopoczucie? Ostatnie badania przeprowadzone przez Jennifer Barnes z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego wykazały, że ludzie, którzy mieli zwierzęta domowe, dwukrotnie częściej deklarowali bardzo dobre lub doskonałe zdrowie niż osoby, które ich nie miały.

 

Jednym z możliwych powodów jest fakt, że psy mogą pomóc złagodzić stres i niepokój. „Istnieje wiele badań na temat tego, jak psy mogą pomóc ci poczuć się dobrze, kiedy je spacerujesz” – powiedziała dr Susan Lord, dyrektor Center for Health and Well-Being na University of Pittsburgh. „Jesteś na zewnątrz i jesteś w parku lub gdziekolwiek, i jest to interakcja z inną żywą istotą, więc to ma pewien efekt łagodzący lęk”.

 

Innym możliwym powodem może być to, że są one ogólnie dobre dla twojego zdrowia psychicznego. „Zapewniają bezwarunkową miłość”, powiedziała Kathy Megyesi, dyrektor terapii wspomaganej przez zwierzęta w Delta Society w Bloomington, Minn. Posiadanie zwierzęcia u boku może dać ci rozrywkę – coś, czym możesz się zajmować każdego dnia, co może pomóc w uczuciach depresji i samotności. Zapewniają one również towarzystwo i sprawiają, że życie staje się interesujące.

 

Podaje się również, że zwierzęta domowe mogą zwiększyć aktywność fizyczną u ludzi, jeśli konsekwentnie spacerują z psem. Więcej podobnych ciekawostek znajdziesz na stronie https://brainboss.pl/ .