Jak zrobić makijaż podkreślający opaleniznę?

Jeżeli jesteś już opalona, możesz użyć makijażu, aby poprawić swój wygląd. Najlepiej jest używać produktów przeznaczonych specjalnie do opalonej skóry. Zawierają one dodatkowe kolory, dzięki czemu będziesz wyglądać, jakbyś była bardziej opalona niż w rzeczywistości. Możesz także użyć bronzera, aby nadać sobie odrobinę koloru, ale upewnij się, że nie jest on zbyt ciemny, bo będzie wyglądał sztucznie. Na portalu beasmetics.pl znajdziesz mnóstwo treści dotyczących makijaży na lato i nie tylko. 

Makijaż podkreślający opaleniznę

Powinnaś także rozważyć użycie korektora na wszystkie miejsca, które są ciemniejsze niż powinny być. Może to być coś tak prostego, jak nierówny obszar skóry lub jakakolwiek inna skaza, która może sprawić, że ludzie pomyślą, że nie jesteś naturalnie opalona. W takim przypadku wystarczy nałożyć na nie podkład, a następnie za pomocą pędzla lub gąbki wklepać go w resztę twarzy, aż do uzyskania naturalnego wyglądu. Te i inne makijaże możesz znaleźć na makeupio.pl.

Makijaż dla opalonej twarzy

Opalona skóra jest piękna, ale nie zawsze łatwo się z nią pracuje. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją pewne sztuczki w makijażu, które pomogą Ci wydobyć to, co najlepsze w Twojej cerze. Zanim zaczniesz nakładać makijaż, upewnij się, że Twoja skóra jest czysta i sucha. Jeśli używasz podkładu, zastosuj go teraz. Następnie zastosuj się do poniższych wskazówek.

  • Aby nadać skórze zdrowy blask, zamiast podkładu użyj kremu nawilżającego lub kremu BB – pomoże to również wyrównać ewentualne nierówności spowodowane działaniem słońca.
  • Wybierz róż do policzków w odcieniu, który pasuje do koloru Twojej skóry lub go uzupełnia – spróbuj takiego ze złotymi tonami, jeśli Twoja skóra została opalona przez słońce
  • Aby makijaż dłużej się utrzymywał, utrwal go pudrem – w zależności od tego, co najbardziej Ci odpowiada, wybierz puder sypki lub prasowany.