Leczenie paradontozy Gdańsk

Czym jest paradontoza?

Poradontoza to stan zapalny przyzębia, który dotyczy zwykle osób po 40-stym roku życia, najczęściej mężczyzn. Przyczyną jest chroniczny stan zapalny wywołany przez bakterie, które się namnażają na wskutek niewłaściwej higieny jamy ustnej. Szacuje się, że na tą chorobę cierpi co druga osoba. Może ona doprowadzić do utraty zębów.

Jakie są objawy paradontozy?

Jednym z pierwszych objawów paradontozy jest krwawienie z dziąseł, może być samoistne lub w trakcie szczotkowania,  inne objawy to: nadwrażliwość zębów na zmiany temperatury, obrzęk i zaczerwienienie dziąseł,  nieprzyjemny zapach z ust, ruchomość zębów, ropna wydzielina. Jeżeli zauważymy niepokojące nas objawy powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza stomatologa.

Leczenie paradontozy Gdańsk

W początkowej fazie paradontoza występuje z powodu kamienia nazębnego, który można usunąć w każdym gabinecie wykonując prosty zabieg piaskowania. Nie należy zatem ignorować pierwszych objawów paradontozy i należy udać się jak najszybciej do gabinetu stomatologicznego. Lekarz stomatolog Gdańsk udzieli również istotnych wskazówek dotyczących dbania o higienę jamy ustnej tj. o tym jakich szczoteczek  do zębów powinien używać pacjent, jak prawidłowo myć zęby, o konieczności stosowania nici dentystycznych, płynów do płukania itd.

Paradontoza może być w bardziej zaawansowanym stadium, które oceni lekarz na wizycie w gabinecie stomatologicznym. Zaawansowana paradontoza wymaga leczenia, które regenerują tkanki przyzębia przy pomocy zabiegów chirurgicznych. Leczenie paradontozy Gdańsk  to zabiegi korekty dziąsła i kości, kiretaż, operacja płatowa, gingivektomia. Niektórzy pacjenci bardzo dobrze reagują na aparaty, które przyspieszają odbudowę kości oraz tkanek przyzębia. Pacjentom z bardzo zaawansowaną paradontozą wykonuje się zabieg szynowania, który stabilizuje chwiejące się zęby.

Zaawansowana paradontoza to poważna choroba przez którą możemy stracić zęby, dlatego nie można ignorować pierwszych jej objawów i należy regularnie dokonywać zabiegu czyszczenia kamienia nazębnego oraz prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.