Sejf domowy

Gdy decydujemy się na sejfy, to musimy przemyśleć kilka spraw istotnych. Przede wszystkim musimy się zastanowić jakie sejfy mają mieć przeznaczenie. Czy będziemy w nich przechowywać dokumenty, gotówkę, a może elektronikę? To determinuje między innymi rozmiar samego sejfu. Czy zależy nam na uporządkowaniu ważnych rzeczy, a może istotniejsza jest sama ochrona przechowywanych przedmiotów.

Wówczas niezmiernie ważny będzie nam poziom ochrony, które zapewnia dany sejf. Mowa o ramie antywłamaniowej, liczbie rygli, rodzaju blachy, z której został wykonany, jak i zastosowane zamki. Niezależnie od samych powodów nabycia sejfu warto zastanowić się także przed zakupem, czy wybieramy sejf zabudowany w ścianie, a może wolnostojący. Wybór jest olbrzymi.

Zależnie od przeznaczenia oraz rodzaju przechowywanych w sejfie przedmiotów ustala się bezpośrednio jego rozmiar. Podaje się standardowo trzy wymiary sejfów. Mowa o wysokości, głębokości oraz szerokości. Musimy dokładnie zapoznać się z wymiarami wewnętrznymi, jak i z wymiarami zewnętrznymi. Bardzo ważna dla nas wszystkich jest także pojemność, która to podawana jest w litrach. Pamiętajmy o tym, ze im sejf jest większym, tym będzie większa jego waga. Jeśli zatem rozważamy zakup modelu większego gabarytowo, to zwróćmy uwagę na wytrzymałość stropu danego pomieszczenia, w którym ma się znajdować sejf.

Na pewno w sklepach z sejfami doradzą nam, który z nich będzie dla nas odpowiedniejszy. Wiadomo, że sejf kupujemy na wiele, wiele lat.