Jak często należy myć samochód?

Najpierw przyjrzyjmy się wytycznym dotyczącym mycia samochodu. Ogólną zasadą jest mycie samochodu, gdy jest brudny, więc możesz zdecydować, co to oznacza dla Ciebie. Istnieje wiele czynników, które wchodzą w grę – rodzaj pojazdu, który posiadasz, klimat, w którym mieszkasz i zakres, w jakim prowadzisz samochód, to wszystko przykłady.

Samochody takie jak BMW i Mercedes-Benz mają opinię łatwiejszych do utrzymania w czystości niż inne pojazdy, ale nawet one mogą z czasem ulec zakurzeniu lub zabrudzeniu. Jeśli jednak mieszkasz w okolicy, w której jest dużo brudu lub piasku, Twój samochód może wymagać częstszego mycia niż w przypadku innych kierowców, którzy zazwyczaj nie spotykają się z takimi warunkami. Podobnie, jeśli jeździsz dużo więcej niż przeciętny kierowca (dojeżdżając codziennie do pracy na autostradzie), Twój samochód prawdopodobnie będzie bardziej brudny tylko z powodu jazdy po drogach z innymi pojazdami, które mogą upuścić olej lub brud drogowy na niego z każdym przejazdem.

Klimat również odgrywa rolę w tym, jak często samochód powinien być myty. W obszarach o większej ilości opadów deszczu lub śniegu samochody będą się szybciej brudzić, ponieważ istnieje więcej możliwości, aby kurz i zanieczyszczenia gromadziły się na nich w trakcie normalnej jazdy. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://tuningster.pl/ .