Oldtimery a youngtimery w motoryzacji – czym są?

Termin „youngtimer” jest używany w odniesieniu do samochodu, który został zbudowany po roku 1975 do dzisiaj i z reguły więcej niż 30 lat. Te samochody są często w stanie mint i są prowadzone przez właściciela, który ma ostre poczucie uznania i przyjemność podczas jazdy w swoich ulubionych samochodów. 

Termin „oldtimer” odnosi się do pojazdów, które zostały zbudowane ponad 30 lat temu, czyli między 1946 a 1974 rokiem. Oldtimery były używane, cieszone i utrzymywane przez poprzednich właścicieli, którzy traktowali samochód z troską i szacunkiem. Ogólnie rzecz biorąc, te samochody są lepiej zachowane niż inne marki i modele z tej samej epoki. Są one poszukiwane przez kolekcjonerów ze względu na ich rzadkość i znaczenie historyczne.

Tak jak atrakcyjne wydają się być zarówno oldtimery jak i youngtimery, są właściciele, którzy spierają się o to, który z nich jest lepszy. Niektórzy twierdzą, że starsze modele są przeznaczone wyłącznie do użytku organizatorów imprez vintage, podczas gdy młodsze przyciągają entuzjastów, którzy chcą jeździć swoimi jeździkami na co dzień. Nie da się ukryć, że samochody zabytkowe wyglądają przytulnie pod każdym kątem, ale nowe mogą zaoferować nowoczesne udogodnienia, których ich poprzednicy nie mogli zapewnić, takie jak klimatyzacja, systemy nawigacji, systemy infotainment między innymi. Więcej artykułów na ich temat znajdziesz na stronie http://carsio.pl/ .