Zalety opon zimowych

Większość ludzi zna opony letnie i ich konieczność w cieplejszych miesiącach, ale co z oponami zimowymi? Opony zimowe są niezbędne do jazdy w warunkach, gdy drogi są śliskie, zaśnieżone lub oblodzone. Mieszanki gumowe stosowane w tych oponach są zoptymalizowane do jazdy w niskich temperaturach. Zapewniają one lepszą przyczepność i hamowanie na śniegu i lodzie.

 

Opony zimowe mają wiele zalet, które warto rozważyć, jeśli mieszkasz w klimacie, w którym występują duże opady śniegu lub oblodzenia. Oto niektóre z tych zalet:

 

  1. Opony zimowe mają mniejsze opory toczenia niż opony letnie. Oznacza to, że potrzebują mniej energii do toczenia się, dzięki czemu Twój samochód zużywa mniej paliwa podczas jazdy w zimowych warunkach – zwłaszcza na podjazdach, gdzie zużywasz więcej energii niż zwykle.

 

  1. Opony zimowe mają bardziej miękką mieszankę bieżnika niż opony letnie. Dzięki temu są cichsze na drodze i poprawiają trakcję na mokrych lub śliskich nawierzchniach. Może to pomóc w zapobieganiu hydroplanom, które mogą być bardzo niebezpieczne na mokrej nawierzchni.

 

  1. W nowych oponach zimowych znajduje się więcej powietrza niż w oponach letnich, dzięki czemu guma jest bardziej elastyczna, a jednocześnie pozwala na lepsze utrzymanie ciśnienia w miarę upływu czasu, kiedy opony tracą powietrze w wyniku użytkowania (co jest nieuniknione).

Więcej na beautyride.pl